401

Aktuality a články

Microsoft upozornil na bezpečnostní chybu, uživatelé Windows XP jsou v nebezpečí

16. 05. 2014


Před pár dny vyběhla na povrch internetu zpráva o tom, že bezpečnostní firma FireEye objevila závažnou chybu ve všech verzích prohlížeče Internet Explorer. Uživatele operačního systému Windows XP tato zpráva mohla zaskočit a velmi znejistit, protože původně pro OS Windows XP neměla být opravena.   Microsoft ale nakonec vydal pro tuto chybu aktualizaci, která se týká i OS Windows XP. Další chybu, už ale opravovat nebude. Proto neváhejte kontaktovat společnost it2b a mějte svůj počítač v bezpečí.

Tato bezpečnostní chyba spočívá ve vzdáleném spuštění kódu, který ohrožuje uživatele internetového prohlížeče Internet Explorer a to ve všech verzích. Přestože Microsoft ukončil 8. dubna podporu OS Windows XP, rozhodl se výjimečně vydat aktualizaci i pro tento operační systém. Podobné aktualizace již nebudou v budoucnu pro Windows XP dále řešeny.

Nečekejte, až bude ohrožen i váš počítač. Nemusí to být dnes, nemusí to být ani zítra, ale čím déle budete používat Windows XP, tím více se zvětšuje šance na napadení vašeho PC.

Řešení je jednoduché – přejděte na nový operační systém. Společnost it2b vám s tím ráda pomůže a poradí.

Kontaktujte nás na info@it2b.cz nebo sledujte náš web www.it2b.cz.

Více informací o zmiňované chybě najdete na oficiálních stránkách Microsoftu:
https://technet.microsoft.com/library/security/2963983
 

Kontaktní informace

it2b s.r.o.
email: info@it2b.cz

QR kód

Kancelář Brno
Křižíkova 70
612 00 Brno