401

Aktuality a články

Windows XP se staly minulostí, nemusíte kvůli tomu vyhodit svůj počítač

17. 04. 2014


Začátkem dubna skončila oficiální podpora operačního systému Windows XP a mnoho uživatelů neví, co má dělat. Znamená to, že od teď je můj počítač v nebezpečí? Musím si koupit nový počítač nebo stačí jen přeinstalovat operační systém? Tyto a další otázky si pokládá nejeden uživatel. Nemusíte být ale zoufalí, společnost it2b s. r. o. si s tím umí hravě poradit.

Windows XP. Operační systém, který byl svého času jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších OS na trhu po téměř 13 letech končí. Mnoho uživatelů, včetně mě, na něj budou vzpomínat (stejně jako na diskety) s jistou dávkou sentimentu.

Bohužel si milovníci XP budou muset odvyknout, protože jinak budou jejich počítače v nebezpečí. Co to v praxi znamená? Microsoft ukončil podporu operačního systému Windows XP a již se nadále nebudou řešit žádné další aktualizace. Počítače s tímto OS budou nadále fungovat, ale budou náchylnější na viry, trojské koně a potenciální útoky. Tento systém tedy přestává být bezpečný.

Obraťte se na nás a domluvte si s námi schůzku a my nahradíme váš „xpéčkový“ operační systém modernějším. Pokud si myslíte, že toto zvládnete sami, budeme podporou při tomto procesu.

Můžete využít těchto možností:

  • Pokud máte starý PC/notebook, který by už nezvládl utáhnout nový operační systém, tak vám rádi doporučíme nový a samozřejmě ho i objednáme. Výhodou je, že v něm již nový OS bude přeinstalovaný nebo ho pracovníci společnosti doinstalují a ze starého počítače vám přetáhneme data do tohoto nového.
  • Jestliže máte dostatečně výkonný PC, tak si stačí koupit licenci na novější verzi OS a pouze počítač přeinstalovat. Při přeinstalování se na nás můžete spolehnout. My vám veškerá data v počítači zazálohujeme a obnovíme důležitá data.


Už nemusíte brečet nad rozlitým mlékem a vyjděte vstříc novým technologiím. Kontaktujte nás na info@it2b.cz.
 

Kontaktní informace

it2b s.r.o.
email: info@it2b.cz

QR kód

Kancelář Brno
Křižíkova 70
612 00 Brno